BİTKİSEL ÇAYLAR-Yeni Mahsul Zahter Kekik (Dağ Kekiği)
BİTKİSEL ÇAYLAR-Yeni Mahsul Zahter Kekik (Dağ Kekiği)
BİTKİSEL ÇAYLAR-Yeni Mahsul Zahter Kekik (Dağ Kekiği)
BAHARAT ÇEŞİTLERİYeni Mahsul Zahter 500 GR

Yeni Mahsul Zahter Kekik (Dağ Kekiği)

Fiyat : ₺27,90(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Dağ Kekiği

Türk mutfağında en çok tercih edilen baharatlardan biri olan dağ kekiği, hem kendine has lezzeti hem de sağlık açısından faydaları ile öne çıkmaktadır. Doğal ve işlem görmemiş besinlerden biri olarak mutfakların vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan dağ kekiğinin kullanım alanları da bir o kadar çeşitlidir. Sağlık açısından faydaları saymakla bitmeyen bu besinin kırmızı et ve tavukların yanında aroma verici olarak kullanılmasının yanı sıra kaynatılarak çayı da yapılmaktadır.

Özellikle Antep yöresel ürünler arasında kendine has aroması ile hemen hemen bütün damak zevklerine uygun olan dağ kekiği kokusuyla da iştah açıcı bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle çok uzun zamandan beri yemeklerde en çok tercih edilen baharat çeşitleri arasına girmeyi başaran dağ kekiği, sağlık açısından çok değerli ve özel bir besindir.

Dağ Kekiğinin Faydaları

İçeriğindeki zengin besin değerleri sayesinde hem besleyici olan hem de metabolizmayı dış tehditlere karşı koruyan dağ kekiği, özellikle gribal enfeksiyonlarda kekik çayı yapılarak tüketildiğinde, boğaz ağrısına, öksürüğe ve bronşit gibi üst solunum yolu hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Zengin besin değerleri arasında çok kuvvetli bir demir kaynağı olmasıyla öne çıkan dağ kekiği, özellikle anemi gibi kan hastalıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Bunun dışında kekik kullanılarak yapılan bitki çayları kas ağrılarını geçirici bir özelliğe sahiptir. Yöresel baharat çeşitleri arasında yer alan dağ kekiği ayrıca sindirime yardımcı olarak şişkinlik ve hazımsızlık gibi şikayetleri engeller.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.