Tuzlu-Antep-Fıstığı
Tuzlu-Antep-Fıstığı
Antep-fistigi

Antep Fıstığı 1.Kalite (Ana Çıtlak) Tuzlu Kabuklu Antep Fıstığı

İndirim Oranı : %8 İndirim
Fiyat : ₺130,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺120,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Tuzlu Kabuklu Antep Fıstığı

Gaziantep ile özdeşleşmiş kuruyemişler arasına yer alan tuzlu kabuklu Antep fıstığı, lezzetinin yanı sıra yemesi de keyifli bir gıdadır. Sağlık açısından da faydalı olduğu bilinen Antep fıstığı içinde bol miktarda antioksidan ve B6 vitamini bulunmaktadır. B6 vitaminin vücutta kırmızı kan hücrelerinde oksijeni taşıma görevini getiren hemoglobin oluşumunda önemli işlevleri bulunduğu düşünüldüğü doğal ve hakiki tuzlu kabuklu Antep fıstığının kan yapıcı özelliği bulunmaktadır.

Antep fıstığı esasında, sakızağacıgiller familyasından yenilebilen kabuklu bir meyvedir. Bu kuruyemişin yetiştiği en önemli kentlerden biri Gaziantep olduğundan isim olarak da bu şekilde bilinmektedir. Yemesi keyifli, lezzetli ve bir o kadar da vücut sağğı bakımından faydalı olan tuzlu kabuklu Antep fıstığı içeriğindeki mineral ve vitaminler ile dikkat çekmektedir.

Antep Fıstığının Sağğa Faydaları

Antep fıstığında yüksek oranda B6 vitaminin bulunmasının yanı sıra vitamin B1 ve fosfor da bulunmaktadır. Protein bakımından çok zengin olan Antep fıstığı, kırmızı etten daha üstün bir gıda olarak dikkat çekmektedir. Hakiki Antep fıstığı tüketerek günlük protein ve fosfor ihtiyacınızın %35'ini karşılayabilirsiniz.

Antep yöresel ürünler arasında yer alan Antep fıstığı ayrıca vücuda enerji verdiği için yorgunluk ve halsizlik durumlarını ortadan kaldırır. Cinsel kuvvet vermesinin yanı sıra zihni de kuvvetlendiren ve kan yapıcı özelliği ile bilinen Antep fıstığından günde 30 gram tüketerek kan seviyenizi yükseltebilirsiniz.

Benzer Ürünler