Tane Karabiber 500 GR (TNKRB)

0,00
Fiyat : ₺40,00(KDV Dahil)
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}

 

 

 

 

 

Yemeklerin olmazsa olmazı, baharatların şahı olan karabiber, tane olarak tamamen doğal olarak toplanıp paketlenmiş ve 500 gramlık ambalajlar ile sizlerin taleplerine sunulmuştur. Tamamen taze biberlerin, el değmeden güneş ışığında kurutularak üretilmiştir. Yemeklerinizde eksik kalan o tadı sonunda buldunuz, hemen sipariş vererek doğal olan bu lezzeti yemeklerinizi daha da lezzetli hale getirmek için tercih edebilirsiniz.  

Telefonla Sipariş
Tavsiye Et

 

Tane Karabiber


Tane karabiber dünya genelinde ve de ülkemizde kullanılan baharatların başında gelmektedir. Ana vatanı Hindistan olmakta olup meyve veren bir ağaçta yetişmektedir. Karabiberin bilinen birçok türü olmakla birlikte normal kullanılan sofralık karabiberin türünün ise bilinen binlerce alt türü mevcuttur, bunlardan en fazla kullanılanlar sofralarda da yemekelere katılan biber türleri olan Piper nigrum, piper longum ve piper cubeba adı ile bilinen uzun şekilli biberlerdir. Karabiberin sofralara gelene kadar birçok işlem ve aşamadan geçtiği bilinmektedir. Toplanan karabiber meyvesinin üç değişik şekilde işlenmesiyle aynı biber türünün meyvesinden genel olarak üç farklı çeşit topak biber elde edilmektedir. Karabiberler, meyvesi tam olgunlaşmadan toplanmalıdır ve daha sonra güneş ışığı ya da özle fırınlarda kurutulmaktadır.

 

 

Yemeklere Lezzet Katan Baharat


Kurutulan karabiber, yeşil meyveleri toplandıktan ve tuzlu suda muhafaza edilirse yeşil şeklini korumaktadır ve daha sonra olgunlaştıktan sonra meyvelerinin kabuğu soyulur ve oraya çıkan beyaz renkli biberi yine yemeklerde de kullanılabilen beyaz biber elde edilir. Sofrada kullanılan ve tane karabiber olarak da bilinen yeşilbiber kurutularak siyah yuvarlak şeklini almaktadır.