Doğal Sumak Ekşisi 500 GR
Doğal Sumak Ekşisi 500 GR

Ev Yapımı Katkısız Sumak Ekşisi 500 Gr

Fiyat : ₺35,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Sıvı Sumak Ekşisi

Gaziantep mutfağının vazgeçilmezi, Dünya gastronomi literatürüne girmiş bir sos olan sumak ekşisi; sumak baharatı kullanılarak elde edilir. Antep mutfağının Ekşi Çeşitleri seçenekleri arasında da en popüler olanıdır. Antep fıstığı familyasının bitkilerinden biri olan sumak; un ve su ile karıştırıldığında sumak ekşisi oluşur. Tabi ki, fabrikasyon ve klasikleşmiş ürünler yerine ev yapımı katkısız sumak ekşisi kullanmak daha sağlıklı ve daha faydalıdır.

Salatalarda farklı bir sos kullanmak isteyen ve mide problemleri çeken kişiler için mükemmel bir tercihtir. Limon sosu, salata sosu, zeytinyağı gibi salataya ekşilik katan soslar yerine ekşilik vermek amacı ile sumak ekşisi kullanılabilir. Ekşi tadı ile hem salatayı dengeler hem de damakta hoş bir tat bırakır.

Sumak Ekşinin Faydaları Nelerdir?

Antep ürünleri arasında endemik bir yeri olan sumak ekşisi, sağlık için çok faydalıdır. Özellikle mide problemleri çeken ve bağırsaklarında sorun yaşayan kişiler için sayısız faydası vardır. Sumak ekşisinin ana malzemesi, sumak baharatı olduğu için metabolizma konusunda da çok faydalıdır.

Metabolizmasını hızlandırmak ve zayıflamak isteyen kişiler, salatalarında limon sosu yerine sumak ekşisi kullanmalıdır. Antiseptik özelliği sayesinde de ateşşürme ve boğaz iltihaplarının geçmesinde önemli bir rol oynar. Diyet listelerinde de sıkça kullanılan sumak ekşisi, kan şekerini dengeleyerek sindirim sistemini rahatlatır. Bu özellikler ile sumak ekşisi, Antep mutfağından yola çıkarak tüm Dünya’da popüler olduç

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.