Ev Yapımı Katkısız Sumak Ekşisi 500 Gr (SSMEK)

Fiyat : ₺25,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:


 

 

 

Ekşinin en güzel hali olan sumak, farklı bir lezzet arayışında olanları da, yöresel lezzetlere bayılanları da mest etmeye devam ediyor. Üstelik sitemizde 500 gramlık paketler halinde satışa sunulan doğal sumak ekşisi adından da anlaşılacağı üzere tamamen doğal yollardan elde ediliyor. Tek bir katkı maddesi bile barındırmayan sumak ekşilerimiz salatalarınızın baş tacı olacak.  

 Doğal Sumak Ekşisi

Antepfıstığı familyasında yer alan ve 150 farklı türü bulunan sumak, ülkemizde, Gaziantep bölgesinde çokça yetiştirilir ve tüketilir. Doğal sumak ekşisi yemeklerin vazgeçilmezi, sumak bitkisi ise tekstilin ve sağlık sektörünün başrol oyuncusudur. Küre şeklinde, kırmızı ve ekşi meyvesinin kurutulması ile elde edilen sumak ekşisi, aynı zamanda sos şeklinde de tüketilebilir. Kokuyu azaltma özelliğinden dolayı, soğanlı yemeklerde ve salatalarda sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca kuru dolmanın iç harcı yapılırken de az miktarda sumak kullanılır.

Doğal sumak ekşisi salatalarda, dolmalarda, iç harçlarda hatta et yemeklerinde de kullanılmaktadır. Yoğun bir ekşi tat elde etmek için sumağı da yoğun kullanmak gerekir. Bitki güneşin altında kavrulduktan sonra tıpkı biber gibi özel işlemlerden geçirilir ve baharat halini alır. Bunun dışında, nar ekşisi şeklinde, sosu da üretilebilmektedir. Tamamen doğal olarak üretilen bu sos ve baharat koruyucu gerektirmez.


 


Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.