KAHVELER-Sıvı Menengiç Kahvesi 600 gr Şekeroğlu - Kaffka
KAHVELER-Sıvı Menengiç Kahvesi 600 gr Şekeroğlu - Kaffka
KAHVELER-Sıvı Menengiç Kahvesi 600 gr Şekeroğlu - Kaffka

Sıvı Menengiç Kahvesi 600 gr Şekeroğlu - Kaffka

İndirim Oranı : %7 İndirim
Fiyat : ₺28,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺25,90(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

 

 Menengiç ağacı türkiye'nin güneydoğu anadolu, iç anadolu ve akdeniz bölgesinin dağlık kırsal kesimlerinde ekimi yapılmadan ekolojik olarak yetişir. Ülkemizin doğal bitki örtüsünün bir parçasıdır. Latincede pictacia perebinthus diye anılan menengic; yörelere göre çitlembik, çıtlık, çedene, çitemik, bittim gibi farklı isimler almıştır. Menengiç kahvesi bu ağacın meyvesinden üretilmektedir. Menengic kahvesinin içinde kimyasal madde yoktur %100 doğaldır. Kahveyi kullanmadan önce iyice karıştırınız...

 

ŞEKEROĞLU MENENGİÇ KAHVESİ

Menengiç ağacı türkiye'nin güneydoğu anadolu, iç anadolu ve akdeniz bölgesinin dağlık kırsal kesimlerinde ekimi yapılmadan ekolojik olarak yetişir. Ülkemizin doğal bitki örtüsünün bir parçasıdır. Latincede pictacia perebinthus diye anılan menengic; yörelere göre çitlembik, çıtlık, çedene, çitlembik, bittim gibi farklı isimler almıştır. Menengiç kahvesi bu ağacın meyvesinden üretilmektedir.

 

HAZIRLANIŞI: Her büyük boy kahve fincanı için süt veya su bir tatlı kaşığı melengiç kahvesini cezveye koyunuz. isteğe göre şeker ilave ederek kısık ateşte bir taşım kaynatınız, on saniye dinlendirip ve servis ediniz. pratik olarak’ ’sütlü türk kahvesi tarzında’ ’pişirilir. (tercihen yarım yağlı süt veya yağsız süttozu kullanınız)