İri Fıstıklı Narlı Fitil Lokum

Fiyat : ₺80,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Narlı Fıstıklı Fitil Lokum

Antep mutfağı, kendine has birçok farklı lezzete sahiptir. Bu mutfağın çok yönlü yapısı, UNESCO tarafından da fark edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Antep mutfağının en önemli ürünlerinden biri olan Antep fıstığı birçok farklı tarifte kullanıldığı gibi lokumlar için de sıklıkla kullanılmaktadır.

Antep fıstığı ile Anadolu topraklarının en önemli lezzetleri meyvelerinden olan narın bir araya gelmesi ile oluşan narlı fitil lokum kahvenin yanında alternatif lokum çeşitleri arayan kişiler için mükemmel bir çözümdür. Fitil lokum ismini, şeklinden dolay almıştır. Fitil lokum, ülkemizde en popüler lokum çeşitlerinden bir tanesidir. Narın kendine has tatlı ve ekşi yapısı, tatlı olan lokum ile bir araya geldiğinde ortaya eşsiz bir tarif çıkmaktadır. Bunun yanı sıra lokum içinde kullanılan nar, pestil haline de geldiği için sağlıklıdır. İçinde bulunan B vitaminleri, vücudun dengesini sağlar ve metabolizmayı düzenler. Bu sayede tüketiciler, hem sağlıklı hem de kaliteli bir lokuma sahip olacaklardır.

Türk Kahvesi İçin Alternatif Tatlar

Türk kahvesi, ülkemiz kültüründen önemli bir tutar. Türk kahvesinin yanında olmazsa olmaz olarak lokum ikram edilir ve tüketilir. Klasik lokum çeşitlerinden sıkılan kişiler, Antep ürünleri arasında oldukça popüler olan ve ülkemizde de sıkça tüketilen narlı fitil lokumu mutlaka tüketmelidir. Kahvenin kendine özgü acı yapısı ile narlı lokumun tatlı-ekşi yapısı bir araya geldiğinde keyifli bir lezzet ortaya çıkıyor.