Kurutulmuş Dolmalık Tatlı Biber (Tatlı Biber Kurusu) 45-50 Adet

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺30,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺24,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Kurutulmuş Tatlı Biber

Gaziantep mutfağı, UNESCO tarafından koruma altına alınan ve büyük önem verilen mutfaklardan biridir. Kendine has tatları, orijinal pişirme ve kurutma teknikleri sayesinde Dünya gastronomi literatürüne ciddi katkıları olmuştur. Şüphesiz, bu katkıların en önemlileri arasında kurutulmuş sebzeler yer almaktadır. Yaz aylarında yetişen sebzelerin kurutulması, hem ortaya leziz tarifler çıkarır hem de kış aylarında da tüketilmesini sağlar.

Kurutulmuş sebzeler arasında yer alan kuruluk tatlı biber ya da tatlı dolmalık biber, taze olarak toplandıktan sonra 4-5 gün güneş altında kurutularak elde edilir. Sitemiz, kurutma işlemlerini geleneksel yöntemlere bağlı kalarak geliştirmektedir. Geleneksel yöntemler, Antep mutfağının oluşmasında ve gelişmesinde büyük bir rol oynar. Bu sayede tüketiciler, doğal ve organik ürün çeşitlerine sahip olur.

Kuruluk Tatlı Biberler ile Lezzetli Yemekler

Kuruluk tatlı biber, Antep ürünleri arasında acı hassasiyeti olan fakat dolmalık biberden vazgeçemeyen tüketiciler için mükemmel bir alternatiftir. Sağlık sorunları nedeni ile acı tüketemeyen ya da dolmalık biber tariflerinde acı biberi kullanmak istemeyen tüketiciler, kuruluk tatlı biber tercih etmelidir.

Kuruluk tatlı biber ile yapılan en lezzetli yemek, şüphesiz biber dolmasıdır. Lezzetli bir harç ile yapılan biber dolması, inanılmaz bir lezzettir. Klasik tarifler yerine modern bir kullanım isteyen tüketiciler, kuruluk tatlı biberi toz haline getirerek sebze ve köfte harcı olarak kullanılabilir. Bu harçlar, yemeklere ekstra bir lezzet katar.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler