Kuruluk Patlıcan (50 Dizim)
Kuruluk Patlıcan (50 Dizim)

Kurutulmuş Dolmalık Patlıcan (Patlıcan Kurusu) 45-50 Adet

İndirim Oranı : %31 İndirim
Fiyat : ₺35,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺24,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Kurutulmuş Patlıcan

Yaz ayları geldiğinde ülkemizin dört bir tarafında meyve ve sebze kurutmaları da başlar. İklimin de elverişli olması sayesinde birçok sebze ve meyve kurutularak kış aylarına hazırlanır. Bu sebzelerden biri olan kuruluk patlıcan Antep mutfağının en lezzetli ürünlerinden biridir. Kuruluk patlıcan, doğal ve hijyenik ortamlarda kurutularak siz değerli tüketicilere ulaştırılmaktadır.

Kurutulmuş sebzeler arasında yer alan patlıcan, kış aylarında patlıcan tüketebilmenin en kolay yoludur. Turfanda bir sebze olan patlıcan bu yöntem sayesinde kış aylarında da rahatlıkla tüketilebilir. Antep mutfağının en güzel lezzetlerinden olan kuru patlıcan dolması, bu sayede her mevsimde yapılabilir. Kuruluk patlıcan, sadece dolma amacı ile değil birçok farklı yemekte de kullanılabilir.

Kuruluk Patlıcan Yemekleri

Antep ürünleri arasında özel bir yeri olan kuruluk patlıcan, dolma dışında da birçok yemekte kullanılabilir. Kuru patlıcan, toz haline getirildiğinde leziz bir çorba olur. Kış aylarında antioksidan ihtiyacı da bu sayede kolaylıkla karşılanır. Blender ya da bıçak yardımı ile toz haline getirildiğinde; içilmesi çok lezzetli bir çorba olur.

Köfte ve sebze harçları için farklı tatlar arayan kişiler için kuru patlıcan güzel bir alternatiftir. Özellikle köfte harçlarına toz olarak katıldığında hem farklı hem de ekstra bir lezzet katar. Sitemiz içerisinde bulunan kuruluk patlıcan çeşitleri, tamamen el yapımı ve doğal bir ortamda, güneş yardımı ile kurutularak sizlere sunulmaktadır.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler