Kurutulmuş Dolmalık Patlıcan (Patlıcan Kurusu) 45-50 Adet

İndirim Oranı : %14 İndirim
Fiyat : ₺35,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺30,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:


 

 

 

Patlıcanı kış aylarında da tüketmek istiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz. Doğal yollarla, hijyen koşullarına uyarak, özenle kuruttuğumuz patlıcanlarımız 50 dizimlik şekilde siz değerli alıcılarını bekliyor. Sofralarınıza yazdan bir lezzet konuk olsun istiyorsanız en doğal ve en leziz tercih elbette kuruluk patlıcan olmaktadır. Üstelik haşlayarak aperatif harika bir yemek de hazırlayabilirsiniz.  

Kuruluk Patlıcan

Patlıcanın sofralarımızdaki yeri tartışılmaz. Ancak taze patlıcandan çok daha leziz bir şey varsa o da kurutulmuş patlıcandır. Kuruluk patlıcan olarak da bilinen patlıcan kurusu, özellikle dolması nefis olan bir üründür. Turfanda sebze olan patlıcan, yaz aylarının yanı sıra, kışın da tüketilebilirsiniz. Ancak patlıcan kurutulurken, hijyenik bir yerde, güneş ışığını tam alır şekilde olmalıdır.

Kış aylarında, mevsimi olmayan sebzeleri tüketmek ve bol miktarda zararlı, tarımsal ilaç almak yerine, mevsiminde kurutulmuş sebzeler tüketmek çok daha faydalıdır. Hem bu sebzeler besin değerini yitirmez, hem de tazelerinden çok daha lezizdir. Kuru domates ile olan uyumu ise dillere destandır.

Kurutulmuş patlıcan dendiğinde akla ilk olarak kuru patlıcan dolması gelebilir. Oysa kuru patlıcanın pek çok farklı kullanım alanı bulunuyor. Çorbaların içerisine ya da köftelere harç olarak kurutulmuş ve ufalanmış patlıcan kullanabilirsiniz. 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.