Kurutulmuş Dolmalık Acı Biber (Acı Biber Kurusu) 45-50 Adet

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺30,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺27,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:


 

 

 

Acının en tatlı hali olan kuruluk acı biber, 50 dizim şeklinde, sitemizde satışta. Güvenli ödeme yöntemleri ile satın alabileceğiniz bu doğal ve nefis ürünleri ayağınıza kadar getiriyoruz. Üstelik hiçbir katkı ve koruyucu içermeyen bu ürünlerimiz oldukça uygun rakamlara sofralarınıza konuk oluyor. Siz de acı sevenlerdenseniz hemen Kuruluk acı biber alın ve hem dolma, hem de aperatif yemek olarak tüketin.   

Kuruluk Acı Biber

Biber dolmasını yediden yetmişe herkes sever. Kuru biber dolması da en az taze biber dolması kadar sevilen, meze olarak da tüketilen nefis bir yemektir. Hatta ünü yurtdışına dahi taşmış olan bu yemeğin Türk kültüründeki yeri başkadır. Acıdan herkes hoşlanmasa da, kuruluk acı biber sevenler için kuru biber dolmasının çok ayrı bir yeri bulunur. Kırmızı acı biberin yaz aylarında, doğal koşullarda, güneş ışığı ile kurutulması sonucu elde edilen bu lezzet, ufalanarak, baharat olarak da kullanılmaktadır.

Gaziantep başta olmak üzere, Akdeniz bölgesinde çokça tüketilen kuru biber  aynı zamanda kuruluk patlıcan ve domates ile harika bir uyum yakalar. Kuruluk dolmaların vazgeçilmezi olan kuruluk acı biber, dolma içinde başka baharat kullanılmasa dahi yemeğe leziz bir tat katar. Kış aylarında biber tüketmenin en leziz yoludur.


Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.