Kurutulmuş Dolmalık Acur (Acur Kurusu) 45-50 Adet

İndirim Oranı : %28 İndirim
Fiyat : ₺25,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺18,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Kurutulmuş Acur

Son dönemlerde dünyadaki gastronomi kültüründe önemli bir edinen Antep mutfağı, oldukça köklü ve geleneksel bir mutfaktır. Bu mutfağın kendi has lezzetlerinden biri olan kurutulmuş sebzeler, sadece ülkemizde değil bütün dünyada ciddi bir talep görmektedir.

Taze olarak toplanan sebzelerin, güneş altında 4-5 gün bekletilmesi ile elde edilen kurutulmuş sebzeler; hem lezzetli hem de sağlıklıdır. Sadece güneş ısı ile kurutulduğu için herhangi bir işlem görmez. Antep mutfağındaki geleneksel kodlara bağlı kalarak oluşturulan bu sebzelerden biri de kuruluk acur çeşitleridir.

Acur, kabak ile sıkça karıştırılan bir sebzedir. Kabak ile aynı familyadan gelmesine rağmen tat ve doku olarak oldukça farklıdır. Kuruluk acurdan yapılan acur dolması, Antep ve Hatay Yöresi’nde en çok tercih edilen yemeklerden biridir. Bunun yanı sıra kurutulmuş acuru suda haşlayarak yapılan yemek de lezzetli bir tariftir.

Kuruluk Acurun Faydaları

Antep ürünleri arasında sıkça bilinen fakat ülkemizde yeteri kadar bilinmemektedir. Oldukça faydalı olan acur, K vitamini deposudur. Bilindiği gibi K vitamini, kanın pıhtılaşması ve seyrelmesini engeller. K vitamini, yiyeceklerin içinde çok nadir bulunur ve dışarıdan takviye alarak giderilmektedir. Kuruluk acur sayesinde çiğ olarak yenmesi zor olan bu lezzet, hem sağlıklı hem de lezzetli bir hale dönüşür.

Acurun sadece turşu olarak bilindiği ülkemizde, farklı ve yenilikçi tatlar denemek isteyen tüketiciler kuruluk acur seçeneklerini denemelidir.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler