Kuru İncir (KUİNC)

Fiyat : ₺31,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

 

 

 

 

 Özellikle evde hanımların keklerde,atıştırmalıklarında, öğrencilerin ara öğünlerinde pratik  tüketebileceği ürün 1 kiloluk paketlerde satışınıza sunulmaktadır.

Kuru İncir

Kuru İncir mevsiminde toplanan, olgun ve lezzetli incirlerin kurutulması sonucunda ortaya çıkan ve zengin içeriği ile hem tatlı işlerinde önemli bir kuruyemiş olarak bilinmektedir. Özellikle yaş incir içerisinde neredeyse %75 civarında su bulundurmaktadır. Buna bağlı olarak da kurutulduktan sonra miktarın çok çok azı kadar bir kuru meyve ortaya çıkmaktadır. Zira yaklaşık 5 kilo yaş incirin kurutulması sonrasında yine yaklaşık olarak 1 kilo civarında bir kuru meyve elde edilmektedir. Bu noktada kurutulma sonucunda içerisindeki su buharlaşarak, asıl inciri oluşturan öz kalmaktadır.

 

Özellikle kuru hali birçok yerde kullanılmakta olup genellikle atıştırma amaçlı tüketilmektedir. Bunun yanı sıra yine kahvaltılarda müsli ve granola tarzı yiyeceklerin içerisinde yer almaktadır. Her türlü kurabiye, kek ve benzeri hamur işlerinde, tatlandırma amaçlı ya da lezzet katması için sıklıkla tercih edilmektedir. İçerisinde bulunan şeker  oranı ile özellikle  sıkça tercih ettiği önemli bir besin olan kuru incirin satışına  rastlamak mümkündür. 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.