Kuru Bamya 250 GR
Kuru Bamya 250 GR
KURULUK ÜRÜNLER-Kuru Bamya

Kurutulmuş Çiçek Bamya

Fiyat : ₺28,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Kurutulmuş Çiçek Bamya

Antep mutfağı, tarihi ve gastronomik açıdan oldukça gelişmiştir. Antep’e özel bazı tatlar, hem UNESCO hem de diğer kuruluşlar tarafından koruma altına alınmıştır. Bu lezzetlerden biri olan kurutulmuş sebzeler, doğal ve organik yiyecek tüketmek isteyen tüketiciler tarafından büyük bir talep görüyor.

Sitemizde bulunan kurutulmuş sebzeler, Antep’in geleneksel kurutma teknik ve yöntemlerine bağlı kalınarak satılmaktadır. Bu sebzelerden biri olan kuru bamya hem lezzeti hem faydaları ile sizleri bekliyor.

Bilindiği gibi bamya, tüketilmesi zor olan sebzelerden biridir. Seveni kadar sevmeyenin de olduğu rahatlıkla söylenebilir. Özellikle çiğ olarak pişirilmesine büyük bir dikkat ve özen gösterilmelidir. Bamyanın en lezzetli ve keyifli hali, kesinlikle kurutulmuş olanıdır.

Kuru Çiçek Bamyanın Faydaları

Antep ürünleri arasında kendine has yapısı ile bilinen kuru bamya, et yemeklerinde ve hem de harç olarak kullanılmaktadır. Bamyanın kendine has yapısı, kurutulma işlemi sonunda gittiği için tüketiciler tarafından çok sevilir. Özelliklere çocuklara bamya yedirmek isteyen anneler, mutlaka kuru bamya denemelidir.

Kuru bamyanın içerisinde bol miktarda folik asit bulunur. Folik asit, çocukların gelişimi için önemli bir maddedir. Kuru bamya, günlük folik asit ihtiyacının yüzde % 20’sini karşılamaktadır. İçerdiği yüksek oranlı lif sayesinde enerji değeri yüksektir ve kalori değeri düşüktür. Bu sayede lif takviyesi yapılırken dengeli ve sağlıklı bir beslenme yöntemi de izlenmiş olur. Sitemiz, kuru bamya ürünlerini orijinal ve geleneksel yöntemler ile sizlere sunmaktadır.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler