Kına 1.Kalite (ARKNAS)

Fiyat : ₺28,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

 

 

 

Kına, Arabistan’da yetişen kına ağacının yapraklarının kurutulması ile elde edilen bir tozdur. Eski çağlardan itibaren kadınların süs amaçlı kullandığı bu toz, ülkemizde de yeni evlenen kızların ve asker gecelerinin vazgeçilmez unsurları arasında yer etmiştir.

Online olarak güvenli bir şekilde sipariş verebilirsiniz

KINA'YI NASIL YAKMALIYIZ ?

Özel olarak üretilen Toz halindeki kına, sarımtırak ye­şil renktedir. Bu tozdan gereği kadar bir kısım alınıp suda hamur gibi yoğrulduktan sonra, saça, ya da ele vs. sürülür. Bir iki saatten az olmamak üzere bir süre bekletilir. Sonra çıka­rılıp, kına konulan yer soğuk su ile yıkanarak temizlenir. Kınanın cinsi­ne göre boyası, ciltte bir iki hafta kadar kalabilir. Kına ile boyama işi­ne (kına yakmak) denir. Yakılan kı­nanın iyi çıkması ve tende süreli kal­ması için, sürülecek yerin önceden çok iyi yıkanmış olması, yağdan te­mizlenmiş bulunması lâzımdır.

KINA İLE SAÇ BOYAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Kına, Zeytinyağı ve Yumurta Maskesi;

Malzemeler;

* 2 su bardağı kına tozu

* 2 yemek kaşığı zeytinyağı

* 1 adet yumurta beyazı

Hazırlanışı;

Bir gece suda bekletilen kına, sabah zeytinyağı ve yumurta akı ile karıştırılır. Macun haline gelene kadar karıştırıldıktan sonra, saç köklerine uygulanır. 2 saat bekletildikten sonra saçlar durulanır.