Kelebek Ceviz içi 500 GR

0,00
Fiyat : ₺60,00(KDV Dahil)
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}

 

 

 

 

 

Tamamen kabuklu cevizlerin hiçbir ön işlem görmeden, doğal ortamda ayıklanarak elde edilen bu lezzetli kuruyemişi ister baklavalarda isterseniz de günlük olarak tüketin. 500 gramlık özel paketlerde satılan bu vazgeçilmez lezzetli kuruyemiş bir tıkla kapınızda. 

GR :
Telefonla Sipariş
Tavsiye Et

 

 Kelebek Ceviz içi


Kelebek ceviz özellikle ev hanımlarının hemen hemen birçok tarifte kullandığı hazır, ayıklanmış kuruyemiş grubundan bir besindir. Genel olarak hazır ceviz içi olarak da satılan bu besin, en kaliteli natürel cevizlerin kabuklarından ayrılması sonucunda, içinin çıkarılıp hazır bir şekilde kullanılama hazır bir hale getirilmesi ile ortaya çıkmaktadır. Baklavaların Vazgeçilmezi.


Besin değerlerinin yanı sıra kelebek ceviz özellikle yemeklerde, salatalarda ve geleneksel olarak baklavalarda ve de çoğu tatlının içerisinde bir numaralı malzemesi olarak bilinmektedir. İsmini görünümünden alan ceviz içi biraz dikkat edildiğinde kelebek görünümünde olduğu hemen anlaşılmaktadır. Bu sebeple de her ne kadar çoğunlukla ceviz içi olarak bilinse de kelebek ismi ile de birçok yerde satılmaktadır. Özellikle bu ceviz içleri ayıklanırken sıcak bir suda yaklaşık olarak 24 saat bekletilmektedir. Bu sayede kabukları yumuşayan cevizler hem tam bir şekilde hem de daha kolay bir şekilde çıkarılmaktadır. Sudan çıkarıldıktan sonra ise sivri uçlar yukarıda olacak şekilde uçlarında açılarak içlerindeki etli kısım çıkarılmakta yani kelebek ceviz şeklinde olan içler ayıklanmaktadır.