Karanfil (Tane)

Fiyat : ₺20,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Tane Karanfil

Antep mutfağının kendine has ürünleri ve lezzetleri, ülkemiz sınırlarını aşarak Dünya gastronomi kültürünün önemli parçalarından biri olmayı başardı. Antep mutfağını bu kadar özel yapan bazı özel formüller tabi ki bulunmaktadır. Bu özel sırların başında yoğun olarak kullanılan baharat çeşitleri gelmektedir.

Kullanılan baharatlar, yemeklere ayrı bir aroma kattığı gibi son derece sağlıklıdır. Antep mutfağının zengin kültürünün önemli baharatlarından biri olan karanfil, tane olarak tüketilen ve kullanılan bir üründür. Karanfil çiçeğinin yağlarından ayrılıp kurutulması ile elde edilen bu ürün, tıp sektöründe birçok ilaçta kullanıldığı gibi yemeklere mayhoş ve farklı bir aroma vermek amacı ile de kullanılmaktadır. Klasik baharatlardan sıkılan ve özellikle et yemeklerinde farklı bir baharat kullanmak isteyen kişiler için güzel bir deneyim olacaktır.

Karanfilin Faydaları

Antep ürünleri başta olmak üzere ülkemizde oldukça popüler bir baharat olan karanfilin, sağlık için birçok faydası bulunmaktadır. Karanfil, şeker hastalığını kontrol etmek en iyi alternatiflerden biridir. Yemeklerden ya da kan şekeri yükselten karanfil, kandaki şeker oranını düzenler ve sindirime yardımcı olur. Bunun yanı sıra ağrı kesici bir özelliğe sahiptir. Taze ve tane karanfil kullanılarak hazırlanan bitki çayları, sinir sistemi için son derece faydalıdır.

Karanfilin diğer bir faydası da güçlü bir antibiyotik olmasıdır. Bakteriyel hastalıklardan korunmak isteyen kişiler, günlük olarak mutlaka bir miktar tane karanfil tüketimi yapmalıdır.