BAHARAT ÇEŞİTLERİ-Kahvaltılık Zahter
BAHARAT ÇEŞİTLERİ-Kahvaltılık Zahter
BAHARAT ÇEŞİTLERİ-Kahvaltılık Zahter
YÖRESEL ÜRÜNLER-Kahvaltılık Zahter

Kahvaltılık Zahter

Fiyat : ₺12,50(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Kahvaltılık Zahter

Gaziantep, sahip olduğu bileşenler sayesinde sadece ülkemizin değil dünyanın en önemli mutfaklarından biridir. Et yemekleri, kuruyemişler, baharat çeşitleri, tatlılar gibi tüm alanlarda dünya kalitesinde ürünlere sahiptir. Bu özelliği sayesinde UNESCO tarafından da ödüllendirilmiş ve kültür mirası koruma listesine alınmıştır.

Güneydoğu Anadolu’ya özgü bir yabani ot olan zahter, içerisine başka maddeler eklendiğinde kahvaltılık zahter haline gelmektedir. Geleneksel bir lezzet olan kahvaltılık zahter, Antep kahvaltılarının baş tacıdır. Antep’te kahvaltılık zahtere; kavrulmuş nohut, kavrulmuş leblebi, yabani Antep fıstığı olan melengiç, kavun ve karpuz çekirdeği, rezene, kimyon, biber, susam, Antep fıstığı konularak lezzetli bir karışım haline getirilir.

Sitemizde sizlere sunulan kahvaltılık zahter, tamamen geleneksel yöntemler ile çekilmiş ve toz haline getirilmiştir. Kahvaltılık zahter, toz halinde sofraya konulur ve yanına konan bir kase zeytinyağı ile birlikte tüketilmektedir.

Kahvaltılık Zahterin Faydaları

Antep ürünleri arasında en geleneksel tatlardan biri olan kahvaltılık zahter, birçok farklı bileşen içerdiği için son derece sağlıklı ve faydalıdır. Zahter, böbrek hastalıkları için çok iyidir ve sağlam bir idrar sökücüdür. Bunun yanı sıra zahter, sahip olduğu doğal özellik sayesinde mide rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Özellikle hazımsızlık sorunu yaşayan kişiler, kahvaltılarında zahter tükettiğinde kesin çözüme ulaşacaklardır.

Güçlü yapısı sayesinde sinir sistemini de güçlendirir. Ani sinir atakları yaşayan kişiler, kahvaltılık zahter tükettiğinde daha sağlıklı bireyler haline gelecektir.