Kabuklu Ceviz 1KG
Kabuklu Ceviz 1KG

Kabuklu Ceviz

Fiyat : ₺60,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

 

Ülkemizde başta Gaziantep ve çevre bölgesi olmak üzere hemen hemen her yörede yetişen ceviz ağalarından elde edilen kabuklu ceviz, 1 kilogramlık paketlerle hizmetinize sunulmaktadır. Pakette yer alan tüm cevizler tamamen doğal yetiştirilmiş olup her biri en az zayiat oranı ile paketlere konulmaktadır. Böylelikle içi dolu, yağlı ve lezzetli cevizlerin tadı damağınızda kalacak, lezzetli baklavalarınızın vazgeçilmezi oalcaktır. 

Kabuklu Ceviz

Kabuklu Ceviz günümüzde hem yemeklerde, salatalarda, baklava yapımında ve de birçok tatlıda ana malzemeyi oluşturan bir kuruyemiştir. Belirli bir zamanda meyve veren ceviz ağaçlarının ilk hasadı olarak bilinen bu kabuklu yemiş, ülkemizde genellikle cins olarak değil, yerli olarak köy cevizi ismiyle satılmaktadır. Bu sebeple her ne kadar dış görünüş olarak belli olmasa içleri genellikle dolu ve etlidir. Ülkemizde, yerli cevizlerin hasadı Temmuz ayından itibaren yapılmakta olup bu hasat süresi genel olarak Eylül’e kadar devam etmektedir. Özellikle sıcaktan etkilenen kabuklu ceviz bu sebeple sıcaklar gelmeden hemen toplanır. Zira ağaçların az yapraklı olması cevizlerin direk güneş ışığı görmesine neden olduğu için bazı cevizlerin bu ışıktan zarar görmesi neden olmakta ve ceviz meyvesini çürütmektedir.

İlk toplandıktan sonra süt beyaz olan içleri daha sonra ister bu şekilde ister kurutularak satılmaktadır. Fakat kabuklu olanlarının içleri genel olarak açıklı ve koyu arasında bir kahverengi şeklinde oluşmaktadır. Ayrıca genel olarak yetiştirildiği yere bağlı olarak da gece ve gündüz sıcaklık farkına bağlı olarak çok yüksek olduğu yerlerde bu cevizlerin iç rengi etkilenmektedir. Fakat yerli üretim cevizlerin hemen hemen hepsi aynı lezzetli tada sahiptir. Bu sebeple de özellikle baklava yapımında sıklıkla yerli kabuklu ceviz ayıklanarak içleri bolca kullanılmakta ve bu da lezzet katmaktadır. 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.