BAHARAT ÇEŞİTLERİ-İpek İsot Biber Katkısız
BAHARAT ÇEŞİTLERİ-İpek İsot Biber Katkısız
BAHARAT ÇEŞİTLERİ-İpek İsot Biber Katkısız
İpek İsot Biber 500 GR

İpek İsot Biber Katkısız

Fiyat : ₺59,90(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

İpek İsot Biber

Türkiye'de en çok tüketilen baharat çeşitleri arasında yer alan ipek isot biber, kendine has lezzeti ile yemeklerde kullanılmasının yanı sıra, sağlık açısından faydaları ile de en çok tercih edilen baharatlardandır. Ülkemizde Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde hasadı yapılan isotun kansere karşı çok önemli bir gıda olduğu da yapılan bilimsel araştırmalara sonucunda kanıtlanmıştır.

İlkbaharda ekilmeye başlanan biberin hasat zamanında toplanmasının ardından zeytinyağı ve tuz ile kavrulup kurutulmasıyla elde edilen isot, Antep yöresel ürünler arasında en çok tercih edilen baharatlardandır. Tamamen kuruyan biberlerin dövülerek kuru biber haline getirilmesi işleminde 100 kilogram biberden en fazla 5 kilogram isot elde edilmektedir. Bu sebeple özel baharatlar arasında yer almaktadır. Özellikle çiğköfte yapımından vazgeçilmez bir ürün olan isotun günümüzde pek çok yemekte lezzet verici olarak kullanıldığı bilinmektedir.

İsotun Sağğa Faydaları

Sağlık açısından faydaları saymakla bitmeyen isotun bilinen en önemli özelliği, metabolizmayı hızlandırmasıdır. Bu sebeple fazla kilolarından sağlıklı bir şekilde kurtulmak isteyenlerin mutlaka diyetlerine eklediği bir besin olan isotun ayrıca güçlü bir antioksidan olduğu da kanıtlanmıştır. Dolayısıyla vücuttaki hasarlı hücrelerin yenilenmesini, yeni hücrelerin de korunmasını sağlayan isot, bu özelliği ile kanser hastalıklarını engellemesiyle ünlüdür.

Zamanında hasat edilen en özel biberlerden elde edilen ipek isot biber, kandaki şeker oranını düzenlemektedir.  Cilt sağğı üzerinde yapılan araştırmalarda çok faydalı olduğu ortaya çıkan isot, cildin parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler