İpek İsot Biber Katkısız (İSTBİ)

Fiyat : ₺28,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:


 

 

 

Gaziantep ve Urfa yöresinin vazgeçilmezi olarak bulunan isot kullanımı Türk mutfağında da büyük bir yer edinmektedir. 500 gr şeklinde online sipariş ederek doğal İpek İsot Biber ile sofralarınızı lezzetli yapabilirsiniz. Hem sulu yemeklerde hem de diğer yemek çeşitlerinde sıkça tercih edilen İsot'u Gaziantep'ten kapınıza kadar getirelim.  

İpek İsot Biber

Doğu Anadolu’nun yemeklerini en lezzetli hale getiren İpek İsot Biber, lezzet bakımından oldukça vazgeçilmezdir. Doğal yapım aşamasından elde edilen İsotlarda yemeklerin rengi de daha canlı görünecektir. İpek İsot Biber deyince ilk akla gelen çiğ köfte olsa da Doğu Anadolu yemeklerinin neredeyse hepsinde yer almaktadır. 

Yaz aylarında toplanan kırmızıbiberler toz ve pul biber yapımının yanı sıra İsot olarak da çekilmektedir. Kırmızı acı biberlerin toplandıktan ve çekirdeklerinden ayrıldıktan sonra temiz bir şekilde yıkanması ile kurutulmaya bırakılmaktadır. En fazla 3 gün güneş ile kurutulan biberler öğütülerek İpek isot Biber haline getirilir.

Urfa yöresine ait olarak bulunan İsot ilk yendiğinde acı hissi vermemektedir. Aynı zamanda acı hissi de normal biber acısından farklı olarak ağız içinde uzun süre kalmamaktadır.