BAHARAT ÇEŞİTLERİ-İpek Kırmızı Pul Biber Katkısız (Acı)
BAHARAT ÇEŞİTLERİ-İpek Kırmızı Pul Biber Katkısız (Acı)
BAHARAT ÇEŞİTLERİ-İpek Kırmızı Pul Biber Katkısız (Acı)
BAHARAT ÇEŞİTLERİİpek Biber Acı 500 Gr
İpek Biber Acı 500 GR

İpek Kırmızı Pul Biber Katkısız (Acı)

Fiyat : ₺69,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Acı İpek Kırmızı Pul Biber

Yemeklere lezzet katmasıyla bilinen acı ipek kırmızı pul biber, Türk mutfağının hemen hemen bütün tatlarıyla uyumlu bir baharat çeşididir. Yemeğin iştahlı yenmesini sağlayan pul biberlerin içeriğindeki zengin besin değerleri sayesinde sağlık açısından da saymakla bitmeyen faydaları olduğu bilinmektedir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yetiştirilen acı ipek kırmızı pul biber, Antep yöresel ürünler arasında yer almaktadır. Acı biber, özellikle kış aylarında bağışıklık sistemini koruyan ve dolayısıyla vücudun hastalıklara yenik düşmesini engelleyen en önemli gıdalar arasında gösterilmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendiren ve sindirim sistemini düzenleyen kırmızı acı biber, özel işlemlerden geçirilerek doğal bir şekilde pul ya da toz haline getirilmesiyle yemeklerde de sıklıkla kullanılan bir baharat çeşidi olmaktadır.

 

Acı İpek Kırmızı Pul Biberin Faydaları

Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi sayesinde özellikle fazla kilolarından kurtulmak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmak isteyenlerin yemeklerinde sık sık kullandıkları acı ipek kırmızı pul biber, aynı zamanda içeriğindeki antioksidan maddeler sayesinde kanser önleyicidir. Hücrelerin kansere yenik düşmesini engelleyen kırmızı pul biber ayrıca vücudun yenilenmesini sağlamaktadır.

Yaz ya da kış demeden her dönem yemeklerde kullanılan baharat çeşitleri arasında yer alan kırmızı pul biber, Gaziantep yöresel yemeklerinin yanı sıra her damak zevkine uygun yiyeceklere lezzet katması sebebiyle tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra zengin besin değerleri sayesinde alternatif tıpta da pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.