Gün Kurusu Üzüm 1 KG

Fiyat : ₺65,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

 

 

 

 

 

Dut kurusu hemen hemen herkes tarafından sevilerek tüketilmektedir. Tamamen doğal olarak toplanarak kurutulmuş ve size özel bir kiloluk ambalajlarında bir tık uzağınızda yer almaktadır. Sadece güneş ışığında kurutulmuş olan dut kurularına ön işlem yapılmamış, katkı maddesi yer almamaktadır.

 Gün Kurusu Üzüm


Gün kurusu üzüm ülkemizde başta Ege’de yetiştirilen yaş üzümün kurutularak, suyunu kaybetmesi sonucunda ortaya çıkan bir kuru meyvedir. Özellikle keklerde, kurabiyelerde hatta pilavlarda bile kullanılan bu mucizevi yemiş, hemen hemen çoğu kişi tarafından lezzetli olduğu için sıklıkla tüketilmektedir.Tamamen geleneksel yöntemler ile natürel üzümlerin toplanarak, güneş ışığında serilerek kurutulması sonucunda üretilmekte olup hiçbir ön işleme maruz kalmadan elde edilen gün kurusu üzüm sevilen bir yemiş olarak bilinmektedir. 1


Tatlılarda ve Ara Öğünlerde 


Şeker oranı sebebi ile de yüksek olduğundan dolayı genellikle tatlandırıcı olarak keklerde ve kurabiyelerde kullanılmakta olup hem tat vermesi hem de doğal şeker kullanılarak hamur işlerinin yapılmasına katkı sağlamaktadır. Üretim aşamasında hiçbir ek işleme tabi tutulmamaktadır. Kuru olarak satın alınan üzümün yaş üzüme göre raf ömrü de oldukça fazladır. Zira suyunu verdiğinden dolayı geriye kalan kısım sadece posa ve değerli özden meydana gelmektedir. Bu sebeple de satın alınan gün kurusu üzüm yaklaşık olarak 12 ay kadar rafta bozulmadan durabilmektedir.