KURUTULMUŞ MEYVELER-Gün Kurusu Kayısı
KURUTULMUŞ MEYVELER-Gün Kurusu Kayısı
KURUTULMUŞ MEYVELER-Gün Kurusu Kayısı

Gün Kurusu Kayısı

İndirim Oranı : %8 İndirim
Fiyat : ₺39,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺35,90(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Gün Kurusu Kayısı

Bilindiği gibi kayısı, ülkemizin tüm dünyaya ihraç ettiği önemli ürünlerden biridir. Malatya kayısısı, dünyanın en kaliteli kayısı çeşididir ve % 90 oranında kullanılmaktadır. Son dönemlerde kişilerin bilinçlenmesi ve sağlıklarına gerekli özeni göstermesi sonucu, kurutulmuş meyveler için olan talep de ciddi bir seviyede artış göstermiştir.

Kayısının sadece güneş ışığı ve doğal ortamlarda kurutulması sonucunda ortaya çıkan ürüne gün kurusu kayısı denilmektedir. Gün kurusu, sağlık için çiğ olarak tüketildiği gibi tatlılarda ve hamur işlerinde de kullanılabilir. Özellikle yapılan keklerde kullanılan gün kurusu, inanılmaz bir lezzet sunmaktadır. Sitemizde bulunan taze gün kuru kayısıları, tamamen organik ve doğal koşullarda kurutularak sizlerin hizmetine sunulmaktadır. Bu sayede, hem lezzetli hem de sağlıklı kayısılara sahip olabilirsiniz.

Gün Kurusu Kayısının Faydaları

Antep ürünleri arasında sağlık için tüketilmesi gereken ürünlerden olan gün kurusu kayısının birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle içinde bulunan yoğun demir sayesinde kansızlık çeken kişiler için en önemli takviyedir. Tıp terminolojisinde anemi olarak bilinen bu hastalığın en önemli tedavisi, gün kurusu kayısıdır.

Gün kurusu kayısı, lif oranı en yüksek gıdalardan biridir. İçerdiği yoğun lif sayesinde, diyet programlarının vazgeçilmezidir. Ara öğün olarak kuru kayısı tüketimi, hem tok tutar hem de metabolizmayı çok iyi çalıştırır. Sindirim sistemi problemi çeken kişiler, günden 1 avuç içi kadar kuru kayısı tükettiğinde tamamen sağlıklı hale gelir.

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler