Fıstık Ezmesi 250 GR
Fıstık Ezmesi 250 GR

Fıstık Ezmesi 1. Kalite

Fiyat : ₺50,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Fıstık Ezmesi

Antep mutfağı denildiğinde tüketicilerin aklına gelen ilk ürünlerden biri kesinlikle Antep fıstığıdır. Tatlıların ve hamur işlerinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan Antep fıstığı, özellikle yöresel tatlılar arasında sıkça kullanılmaktadır. UNESCO tarafından da koruma altına alınan ve kültür mirası listesinde yer alan Antep fıstığı, son dönemlerde sağlıklı tüketimler için de kullanılmaktadır.

Antep fıstığının sağlıklı versiyonlarından biri olan fıstık ezmesi, geleneksel Antep fıstığının herhangi bir katkı maddesi kullanılmadan, tamamen doğal yollar ile yağının sonuna kadar sıkılması ile edilir. Yağından ayrışğında ortaya son derece lezzetli ve sağlıklı bir fıstık ezmesi çıkmaktadır.

Fıstık ezmesi, kahvaltılarda tatlı olarak tüketilebilir. Sabah kahvaltılarında tatlı tüketmeyi seven ve farklılık arayan kişiler, mutlaka fıstık ezmesini denemelidir. Bunun yanı sıra et yemeklerinde farklı ve sıra dışı soslar arayanlar da fıstık ezmesinden leziz soslar yapabilir.

Fıstık Ezmesinin Faydaları

Antep ürünleri arasında en bilinen lezzetlerden olan Antep fıstığının soğuk sıkımı ile elde edilen fıstık ezmesinin, sağlık açısından birçok yararı bulunmaktadır. Fıstık ezmesi, protein açısından en zengin ürünlerden biridir. Fıstık ezmesinin içinde bulunan B6 vitamini ve potasyum, vücudun direncini arttırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Fıstık ezmesi, yüksek oranda doymamış yağ içermektedir. Doymamış yağ, vücut için çok önemlidir ve kalp dostudur. Fıstık ezmesindeki doymamış yağ, kan şekerini düzenleyerek tip-2 diyabet hastalığına karşı önemli bir doğal ürün kaynağı olur.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.