Evlik Kırmızı Pul Biber

Fiyat : ₺30,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Evlik Kırmızı Pul Biber

Gaziantep, yemek kültürü açısından sadece ülkemizin değil dünyanın en önemli gastronomi merkezlerinden biridir. Antep’in kendine has lezzetleri, ülkemiz sınırlarının dışına çıkmıştır. Bu yemeklerin ve tariflerin bu kadar popüler olmasında baharat çeşitleri tercihlerinin büyük bir payı bulunmaktadır. Kullanılan lezzetli ve doğal baharatlar, Antep’in tüm tarifleri arasında yer almaktadır.

Bu baharatlar arasında en çok tercih edilenlerinden olan evlik kırmızı pul biber, mevsiminde toplanan kırmızı biberlerin çekilmesi ile elde edilmektedir. Kırmızı biberlerin tohumları ve çekirdekleri ayrıldıktan sonra Antep Yöresi’ne özgü kurutma teknikleri ile kurutulur. 4-5 gün güneş altında kurutulduktan sonra havanda dövülür ve çekilir. Bu yöntem sonucunda evlik kırmızı pul biber, sofralarınıza ulaşır.

Evlik kırmızı pul biber, sadece akşam yemeklerinde değil kahvaltılarda da kullanılmaktadır. Et yemeklerinden böreklere, omletlerden kebaplara bütün tariflerde ufak bir pul biber dokunuşu; ekstra bir lezzet bir katmaktadır.

Kırmızı Pul Biberin Faydaları

Antep ürünleri içinde en çok kullanılan baharatlardan olan evlik kırmızı pul biberin birçok faydası bulunmaktadır. Kırmızı biber, doğal bir antioksidan olduğu için bağışıklık sistemi için son derece faydalıdır. Kış aylarında salgın hastalıklardan korunmak için pul biberin günlük olarak tüketilmesi gereklidir.

Bunun yanı sıra pul biber, metabolizma hızını arttıran en önemli yiyeceklerden biridir. Sindirim sistemini çalıştırdığı için bağırsaklar temizlenir ve vücut dengelenir. Sitemizdeki evlik kırmızı pul biber, geleneksel yöntemlere bağlı kalarak sizlere sunulmaktadır.