Ev Yapımı Üzüm Pekmezi 1 KG (PKMZ)

Fiyat : ₺48,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

 

 

 

 

Üzüm pekmezi, en taze, en oldun üzümlerinden özel kazanlarda kaynatılarak hiçbir katkı maddesi olmadan kendi doğal toprağıyla aromasını ortaya çıkarması ile bir kiloluk özel paketlerinde satışa sunulmaktadır. Raf ömrü uzun olan pekmezimizi ister kahvaltıda ister canınız istediğinde tüketebilirsiniz.

Üzüm Pekmezi 


Üzüm pekmezi üzümlerin sıkılıp şıra kıvamına getirilmesi ile meydana gelmektedir. Bu noktada olgun hale gelmiş üzümler toplanarak, çiğnenmektedir. Sıkılaştırılan bu üzümler aynı zamanda şıra kıvamına geldikten sonra içerisine şeker ve üzüm toprağı da katılarak büyük kazanlarda kaynatılmaktadır. Lezzetini de bu kaynatma sürecinde kazanan pekmez, dut ve pancar pekmezine göre daha tatlı ve de iştah açıcı olarak bilinmektedir. Ayrıca üzüm pekmezinin birçok türü de bulunmakta olup katı, kara ya da yazı üzümlerine ait pekmez türleri de bulunmaktadır ve birçok kişi tarafından sevilerek tüketilmektedir.

Bal kıvamında olan bu besin Anadolu’da yıllardır sevilerek tüketilen ve genellikle kahvaltılar başta olmak birçok yerde tüketilir.