Üzüm Pekmezi 1 KG
Üzüm Pekmezi 1 KG
Üzüm Pekmezi 1 KG

Ev Yapımı Üzüm Pekmezi 1 KG

Fiyat : ₺50,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Ev Yapımı Üzüm Pekmezi

Ülkemizdeki en önemli mutfak kütlülerinden olan Antep mutfağının kendine has birçok farklı lezzeti bulunmaktadır. Antep mutfağının bu çok yönlülüğü, sadece ülkemizde değil dünya gastronomi literatüründe önemli bir yer edinmesini sağlamıştır. Antep mutfağının yöresel ürünler seçenekleri arasında yer alan üzüm pekmezi, Antep Yöresi’nden toplanan üzümlerden yapılmaktadır.

Pekmez Çeşitleri sitemizde orijinal ve geleneksel Antep tarifi ile yapılmaktadır. Mevsiminde toplanan üzümlerin, soğuk sıkım olarak şıra haline getirilmesi ile elde edilir. Antep Yöresi’nin geleneksel tariflerinde yer alan unsurlar da uygulandığında, ev yapımı üzüm pekmezi ortaya çıkar.

Ev yapımı üzüm pekmezi, tatlılarda ve soslarda yoğun olarak kullanılmaktadır. Klasik tariflerden sıkılan ve yaratıcı tarifler kullanmayı seven kişiler, et yemeklerinde farklı bir sos olarak da kullanabilir. Pekmezin tatlı ve ekşi yapısı, özellikle kırmızı et ile son derece uyumludur.

Üzüm Pekmezinin Faydaları

Antep ürünleri arasında doğal ve organik olarak üretilen ev yapımı üzüm pekmezlerinin, sağlık açısından birçok faydası bulunmaktadır. Üzüm pekmezi, en önemli doğal kan yapıcılardan biridir. Özellikle gelişim çağındaki çocuklara, günde 1 kaşık içirildiğinde vücut gelişimi ve bağışıklık sistemi için çok büyük katkı sağlar.

Bunun yanı sıra metabolizma için gerekli günlük kalsiyum, potasyum, magnezyum ve demir gereksinimlerinin büyük bir kısmını karşılar. Tüm bu mineralleri içermesi sayesinde aileler ve çocuklar tarafından ciddi bir şekilde talep görmektedir ve sitemizde en doğal hali ile sizleri beklemektedir.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler