KURUTULMUŞ MEYVELER-Dut Kurusu
KURUTULMUŞ MEYVELER-Dut Kurusu

Dut Kurusu

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺40,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺36,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Dut Kurusu

Antep mutfağı, farklı tatları ve kültürleri bir arada bulundurması ile sadece ülkemizde değil tüm dünyada bilinen bir mutfaktır. Son yıllarda sağlıklı beslenme trendlerinin oluşması ve kişilerinde buna destek vermesi sayesinde kurutulmuş meyveler daha da büyük bir önem kazanmıştır.

Kurutulmuş meyve çeşitlerinden biri olan dut, mevsiminde toplandığı zaman kurutulmalıdır. Mevsiminde toplanan dutlar, sadece güneş ışığı ve geleneksel kurutma teknikleri kullanılarak kurutulduğunda ortaya gün kurusu dut ya da dut kurusu çıkmaktadır. Dut kurusu, içinde suyu tamamen kaybettiği ve özütünü bıraktığı için son derece faydalıdır. Ayrıca tatlı ve pastalarda kullanıldığında ayrı bir lezzet katar.

Sağlıklı beslenme programlarının önemli parçalarından biri olan dut kurusu, çiğ olarak da tüketilebilir. Uzmanlar da günde bir avuç dut kurusu yemenin, vücuda büyük katkıları olduğunu vurgulamaktadır.

Dut Kurusunun Faydaları

Antep ürünleri arasında geleneksel yöntemler kullanılarak elde edilen dut kuruları, sağlık açısından son derece önemlidir. Dut kurusu, aç karna tüketildiğini inanılmaz bir metabolizma hızlandırıcıdır ve sindirim sistemine oldukça iyi gelmektedir. Kabızlık problemi yaşayan kişilerin mutlaka kullanması gereklidir. Bunun yanı sıra dut kurusu, yüksek bir mineral deposudur. İçinde yoğun olarak bulunan kalsiyum, özellikle çocuklarda ve yaşlılarda kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur.

İçinde bulunan yoğun lifli yapısı, ara öğünlerde kişilere büyük bir destek olmaktadır. Kan şekerinin düşğü vakitlerde tüketilen dut kurusu, hem tok tutar hem de kan şekerini düzenler.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.