Kurutulmuş Domates

Fiyat : ₺30,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Domates Kurusu

Domates, ülkemizde en çok tüketilen sebzelerden biridir. Dünya gastronomi kültürünün önemli bir parçası olan Antep mutfağının da vazgeçilmezlerinden biridir. Kurutulmuş sebzeler hem yemek olarak hem de sos olarak kullanıldıkları için Antep mutfağının önemli lezzetleridir. Bazı sebzeler yemek, bazıları da sos olarak kullanılabilir.

Domates kurusu yemeklerde, soslarda, mezelerde hatta sadece tek olarak bile tüketilebilir. Domates, klasik tariflerde bilindik yöntemlerde kullanılmaktadır fakat kurutulmuş olarak kullanmak çoğu kişinin aklına gelmez. Sitemiz, geleneksel yöntemlere bağlı kalarak kurutulan domatesleri; en doğal ve sade hali ile tüketicilere sunmaktadır.

Kurutulmuş domates, sos olarak kullanılabileceği gibi toz haline getirildiğinde çorba ya da harç olarak da kullanılabilir. Köfte, sote gibi yemeklere eklenen kurutulmuş domates; yemeklere ayrı bir lezzet katmaktadır.

Domates Kurusunun Faydaları

Domates, vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir sebzedir. Kurutulmuş domates ise herhangi bir işlem görmeden kurutulduğu zaman bu faydalar daha da artmaktadır. Antep ürünleri arasında önemli bir yeri olan bu lezzetin en büyük faydası; C vitamini deposu olmasıdır. Kurutulmuş domates tüketimi günlük yapıldığında, C vitamini ihtiyacının % 40’ı sağlanır.

Domates kurusunun içerisinde yoğun miktarda magnezyum bulunur. Önemli bir mineral olan magnezyum, kemik dokusunun gelişimine yardımcı olur ve enerji üretimine katkıda bulunur. Yine içinde bulunan likopen ile de kalp krizi geçirme riskini yarı yarıya düşürerek, sağlıklı bir hayata yardımcı olur.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler