Domates Salçası 1 KG
Domates Salçası 1 KG
Domates Salçası 1 KG

Ev Yapımı Antep Domates Salçası (1. Kalite Katkısız)

İndirim Oranı : %44 İndirim
Fiyat : ₺50,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺28,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Ev Yapımı Domates Salçası

Ülkemizdeki yemeklerin vazgeçilmezi olan domates salçası, tüm mutfakların olmazsa olmazıdır. Türk mutfağındaki bütün yemeklerde mutlaka bir salça dokunuşu bulunmaktadır. Bakliyat yemekleri, soslar, tostlar, fast food, sebze yemekler, et yemekleri gibi birçok yemekte domates salçası kullanılmaktadır.

Antep mutfağındaki yöresel ürünler arasında yer alan domates salçası, özellikle et yemeklerine kattığı eşsiz lezzetler ile bilinir. Sitemizde bulunan domates salçaları, hiçbir işlem görmeden ve katkısız olarak sizlere sunulmaktadır. Hazırlanırken Antep Yöresi’ndeki geleneksel tariflere bağlı kalarak hareket edilir. Salça Çeşitleri arasında en çok rağbet gören salça çeşididir.

Doğal ev yapımı domates salçası, yaz mevsiminin en güzel meyvesi olan domateslerin toplanması ile başlar. Kaya tuzunda uzun bir süre bekletilerek kıvam alması sağlanır. Kabuk ve çekirdeklerinden ayıklandıktan sonra salça haline getirilir. Domates salçasının geleneksel tarifi, tam da bu şekildedir.

Domates Salçasının Faydaları

Domates salçası, hem tadı hem de sağlıklı olması ile Türk mutfağının en önemli unsurudur. Antep yöresel ürünleri arasında özel bir yeri olan domates salçasının sağlık açısından birçok faydası bulunuyor. Ana malzemesinin domates olması sayesinde vitamin ve mineral deposudur. Domatesin içinde bulunan likopen, çok önemli bir proteindir. Erkeklerdeki prostat kanserini önleyen en önemli madde, likopendir.

Domates salçasında bulunan kalsiyum, fosfor, sodyum, potasyum, magnezyum, demir, fosfor, kükürt ve omega 3 ve 6 içermekte, domateste bulunan pek çok vitamin ve mineral salçada da bulunmaktadır. Bu mineraller, insan sağğı için hayati önem taşır.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler