Çekilmiş Yaprak Sumak (CSMK)

Fiyat : ₺15,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

 

 

 

Cam kavanozlarda ve doğal yöntemler ile koyulaştırılan Çekilmiş Sumak Ekşisi 250 gr olarak alınarak uzun süre kullanılabilmektedir. Çekilmiş sumak ekşisini online olarak sipariş edebilir ve kısa sürede teslim alabilirsiniz. Uygun fiyatlarda bulunan çekilmiş sumak ekşisi ile her salatalarda lezzeti arttırabilirsiniz 

Çekilmiş Sumak Ekşisi

Doğal yöntemlerin uygulandığı Çekilmiş Sumak Ekşisi tohumlardan öğütülerek elde ediliyor. Sumak ekşisi salataların vazgeçilmezidir. Hem salatalarda hem de bazı yemeklerde lezzetli bir şekilde kullanılan özel sos kullanımında kendine özgü ekşisi de beğenilmektedir. Bu anlamda Türk mutfağında yer alan yemek çeşitlerinde de sumak ekşisi kullanılıyor.

Türkiye ‘nin Güneyinde ve Güneydoğu bölgelerinde yetişen ağaçlardan toplanan sumak salkımları öğütülerek elde edilmektedir. Sumak yapımında ayrıştırılan çekirdeklerden elde edilen sumak ekşisinin faydaları da bulunuyor. Ağaçlardan toplanan sumak salkımları dallardan ayrılır ve güneşte bekletilir. Taş değirmenlerden geçen sumak tanelerinde sumağın kendisi ve çekirdeği ayrılmaktadır. Çekirdeğinin suda bekletilmesinin ardından maya şeklinde bulunan un kullanımı yapılmaktadır. Koyulaşan ve yoğun hale gelen sumak ekşisi süzülerek kullanılmalıdır. Çekilmiş Sumak Ekşisi olarak bulunan yoğun kıvamda herhangi bir katkı madde kullanımı da bulunmaktadır.