BAHARAT ÇEŞİTLERİ-Çekilmiş Yaprak Sumak
BAHARAT ÇEŞİTLERİ-Çekilmiş Yaprak Sumak
BAHARAT ÇEŞİTLERİ-Çekilmiş Yaprak Sumak
BAHARAT ÇEŞİTLERİ-Çekilmiş Yaprak Sumak

Çekilmiş Yaprak Sumak

Fiyat : ₺36,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Çekilmiş Yaprak Sumak

Dünyanın en sağlıklı baharat çeşitleri arasında olduğu bilinen ve genel olarak Türk mutfağında soğan ve maydanoz ile hazırlanan salatasıyla öne çıkan sumak, kendine has lezzetinin yanı sıra şifa kaynağı olmasıyla da uzmanlar tarafından tüketilmesi tavsiye edilen bir besindir. Kırmızı çiçekleri ve çalı görünümlü yapıya sahip olan sumak bitkisi, ülkemizde Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yetiştirilen özel bir bitkidir.

Sumak bitkisinin kırmızı çiçeklerinin kavurucu güneş ışığı altında özenle kurutulması ve sofra tuzuyla bir araya getirildikten sonra öğütülmesiyle elde edilen sumak baharatı, genel olarak damakta ekşimsi ve hoş bir tat bırakan baharat çeşididir. Sumak bitkisinin kırmızı çiçeğin özenle dövülmesi ve işlemlerden geçirilmesiyle elde edilen çekilmiş yaprak sumak, yemeklere özel bir koku ve kendine has lezzet vermesiyle sık sık sofralarda kendine yer bulmaktadır.

Çekilmiş Yaprak Sumak Faydaları

Hazımsızlık problemi yaşayanlar için doktor tavsiyesi niteliğinde olan çekilmiş sumak, hazımsızlık kaynaklı mide ağrısı, gaz sıkışması ve kramp gibi tüm sindirim sıkıntılarını ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca içeriğindeki zengin besin değerleri sayesinde güçlü bir antioksidan olduğu bilinen sumak, vücutta biriken toksinlerin doğal yollardan atılmasını sağlayıp vücut hücrelerini korur.

Antep yöresel ürünler arasında yer alan çekilmiş yaprak sumak, metabolizmayı hızlandırması ve idrar söktürücü özellikleri ile fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için iyi bir kalori yakıcı ve ödem attırıcı işlev üstlenmektedir.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.