Çekilmiş Kuş Boku Antep Fıstığı İçi (Boz Fıstık)

Fiyat : ₺70,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

 

                                                                                                     

 

 

Kuş Boku Antep Fıstığı Nedir ?  

Boz Antep Fıstığı, mutfaklarda tatlılarda da sıkça tercih ediliyor. Günlük tüketime uygun olan ve ister kahvaltıda ister ara öğünlerde sağlıklı olarak tüketilebilmektedir. Kuş boku Antep Fıstığının raf ömrü de uzun olduğundan online sipariş vererek rahatça kullanabilir, tatlılarınızı hem sağlıklı hem de lezzetli yapabilirsiniz. 

Yeşil İç Antep Fıstığı (Boz Fıstık)

Yaz aylarında hasat edilen ve kabuğundan ayrılan Yeşil İç Antep Fıstığı koyu yeşil görüntüsü ile alınmaktadır. Ağustos ayında toplanan meyveler buharlı ortamda bulundurularak kırmızı renginde bulunan sert kabuğundan ayrıştırılmaktadır. Daha sonra kurutulan ve fıstıkların kahverengi kabuğunun açılmasını beklendikten soran asıl meyveler çıkartılır. Böylece Yeşil İç Antep Fıstıkları ortaya çıkar herhangi bir işlem görmeden satışlarda bulunan bu ürünler daha çok tatlılarda kullanılmaktadır.

Yeşil İç Antep Fıstıkları ortaya çıkar herhangi bir işlem görmeden satışlarda bulunan bu ürünler daha çok tatlılarda kullanılmaktadır.

Yöresel Lezzetlerin En Gösterişlisi

Tatlılarda sıcak içeceklerde direkt olarak kullanılan Yeşil İç Antep Fıstığı son süsleme şeklinde de renginden ötürü farklı durabilmektedir. Neredeyse tüm tatlılarda yer alabilen Antep Fıstığı içi tüm olarak daha gösterişli durmaktadır. Gaziantep yöresinde işlenen ve satışı yapılan Antep Fıstığı çeşitleri tüm tatlılarında vazgeçilmezidir.

 


Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.