BAHARAT ÇEŞİTLERİÇekilmiş Karabiber 500 GR
BAHARAT ÇEŞİTLERİÇekilmiş Karabiber 500 GR

Çekilmiş Karabiber

Fiyat : ₺60,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Çekilmiş Karabiber

Antep mutfağı, yoğun ve esaslı miktarda baharat kullanımı ile bilinmektedir. Özellikle et yemeklerinde ve kebaplarda kullanılan baharat çeşitleri hem sağlık hem de lezzet katmaktadır.  Antep Yöresi’nde kullanılan baharatlar, tamamen geleneksel yöntemlere bağlı kalarak çekildiği için ülkemizde büyük bir talep görmektedir.

Bu baharatlar arasında en sevilen ve en çok kullanılan çeşit olan çekilmiş karabiber, yemeklerin vazgeçilmezidir. Türk mutfağındaki tüm yemeklerde mutlaka karabiber kullanılmaktadır. Et yemeklerinin yanı sıra sebze yemekleri için de mutlaka karabiber kullanılır.

Çekilmiş karabiber, taze olarak toplanan tane karabiberlerin dikkatli ve uzun bir süre çekilme işleminden sonra elde edilmektedir. Sitemizde satılan çekilmiş karabiber, Antep Yöresi’ne özgü doğal çekme yöntemleri ile elde edildiği için son derece kalitelidir. Çekilmiş karabiberde, herhangi bir makine işlemi kesinlikle bulunmamaktadır.

Çekilmiş Karabiberin Faydaları

Antep ürünleri arasında önemli bir yer tutan çekilmiş karabiber, lezzetli olduğu kadar sağlıklıdır. Çekilmiş karabiberin bilinen en büyük faydası, kansere karşı etkili olmasıdır. Yapılan araştırılmadı günlük belirli oranlarda tüketilen karabiberin, kansere karşı mücadelede önemli bir faktör olduğu vurgulanmıştır.

Çekilmiş karabiber, sindirim sistemi için de son derece faydalıdır. Doğal yapısı sayesinde bağırsakları düzenler. Özellikle gaz sancısı şikayeti olan kişiler, karabiber ve limon karışımı uyguladığında tamamen sağlıklı olmanızı sağlar. Sitemizde bulunan çekilmiş karabiber çeşitleri, geleneksel yöntemlere bağlı kalınarak hazırlandığı için doğal ve organik olarak satışa sunulmaktadır.