Çekilmiş Antep Fıstığı 250 GR
Çekilmiş Antep Fıstığı 250 GR

Çekilmiş Kırmızı Antep Fıstığı İçi

Fiyat : ₺90,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Çekilmiş Antep Fıstığı İçi

Gaziantep'in yöresel lezzetleri arasında çok önemli bir yere sahip olan tatlılarda da bolca kullanılan çekilmiş Antep fıstığı içi, lezzetli ve bir o kadar da sağğa faydalı kuruyemişlerdendir. Dünya mutfağında da tatlılar ve sıcak içecekler gibi pek çok gıda ile mükemmel bir uyum sağlayan çekilmiş Antep fıstığı bu haliyle de çerez niyetine tüketilebilmektedir.

Antep yöresine özgün bir lezzet olan Antep fıstığı, ünü dünyaya yayılmış bir kuruyemiş türüdür. Ancak sıradan kuruyemişlere göre sağlık açısından çok büyük faydaları olduğu bilinen Antep fıstığı, kanda oksijen miktarını artıran ve vücudun kan yapmasını sağlayan hemoglobin üretiminde çok önemli görev üstlenir. Özellikle kansızlık şikayeti olan kişiler dışında her yaştan insanın günde bir avuç Antep fıstığı tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Çekilmiş Antep Fıstığı Kullanımı

Özellikle kalorisi az olup besleyici  ve lezzetli olması özelliği ile tatlılarda çok sık kullanılan kuruyemişler arasında yer alan çekişmiş Antep fıstığı, Türk mutfağının en sevilen tatlılarının da vazgeçilmezi haline gelmiştir. Kendine has lezzeti ile baklava, künefe, dondurma ve daha pek çok şerbetli tatlıyla birlikte kullanılan Antep fıstıkları özel olarak çekilip toz haline getirilmektedir.

Antep yöresel ürünler arasında öne çıkan çekilmiş Antep fıstığı sadece tatlılarla değil içeceklerde de aroma veren özel bir lezzet olarak kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra sağlık açısından çok faydalı olan bu kuruyemiş çerez niyetine çekilmiş hali ile tüketilebilir.

Benzer Ürünler