Çekilmiş Kırmızı Antep Fıstığı İçi (CKFST)

Fiyat : ₺90,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

 

 

Çekilmiş Antep fıstığı tatlılarda ve sıcak içeceklerde kullanılmanın yanı sıra kahvaltılarda da rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Taze fıstıklardan elde edilen Çekilmiş Antep Fıstığını online sipariş ederek de elde edebilirsiniz.  

Çekilmiş Antep Fıstığı

Yöresel Antep lezzetleri arasında yer alan Çekilmiş Antep Fıstığı faydalarının yanı sıra görünümü olarak da çokça tercih edilenlerden olmaktadır. Antep Fıstıklarının ağaçlardan toplandıktan sonra kabuklarından ayrılması, kurutulması ve içini çıkartılarak çekilmesi ile elde edilen bu ürün yalnız başına da tüketilebilmektedir. Tatlıların vazgeçilmezi olarak kullanılan Çekilmiş Antep Fıstığı görsel açıdan da rahatlıkla tüketilebilmektedir.

Fıstık çeşitlerinin en taze halinde öğütülmesi yapılan bu ürünler daha çok baklava, lokum, kadayıf ve künefe gibi tatlılarda kullanılmaktadır. Genel anlamda Antep Fıstığının bitmeyen faydalarında Çekilmiş Antep Fıstığı da rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

Yeni toplanmış meyvelerin olması ile ortaya çıkan toz ve boz çekilmiş Antep Fıstığı çeşitleri raf ömrü olarak da uzun süreli kalabilmektedir. Çekilmiş olarak alınan bu ürünler soğuk ve serin yerde muhafaza edilerek vitamin özelliklerini de koruyabilmektedir.

Her mevsim bulunabilen Çekilmiş Antep Fıstığı kışın içilen sıcak içeceklerde de kullanılıyor.