• Ağustos 24, 2019

  Antep fıstığı, salkımlar şeklinde meyve veren bir ağaç türünde yetişmektedir. Fıstıkların olgunlaşma aşaması bu salkımların uçlarından başlayarak diplere doğru devam etmektedir. Bu sebeple de salkım ucundaki Antep fıstıklarının oluşumu daha erken dönemlerde tamamlanmaktadır. Fıstık haşatının ilk çerezleri için ise Ağaçaltı Antep Fıstığı Nedir sorusu yöneltilmektedir.


  Ağaçaltı Antep Fıstığı Nedir ?
 • Ağustos 24, 2019

  Kuruyemiş ailesinin en sevilen üyelerinden olan Antep fıstığı insan sağlığı açısından da önemli bir besin kaynağıdır. Bu sebeple Antep Fıstığında Hangi Vitaminler Var sorusu sık sık ortaya atılmaktadır. Buna göre Antep fıstığı içerisinde yüksek oranda B6 vitamini ve bolca antioksidan bulunduğu bilinmektedir. Bu zengin besin değerleri de küçük yemişin sağlık problemlerinin giderilmesinde etkin bir rol oynamasını sağlamaktadır.


  Antep Fıstığında Hangi Vitaminler Var?
 • Ağustos 24, 2019

   Güneydoğu mutfağında hem acı hem tatlı açısından oldukça zengindir. Acı salçaları ile Gaziantep Mutfağı öne çıkmaktadır. Acı salçalar ile yemeklere lezzet katılmaktadır. Sebze yemeklerinden fazla et yemekleri daha çok tercih edilmektedir. Salça ve kullanılan baharatlar ile yemeğe ayrı bir aroma katılmaktadır. Her damağa uygun lezzet seçenekleri, doğal opsiyonlarla sizleri bekliyor.


  gaziantep mutfağı
 • Ağustos 24, 2019

  Ülkemizde bol miktarda yetişen sumak ve nar bitkileri insan sağlığına sayısız katkılar sağladığı yadsınamaz bir gerçektir. Özellikle son yıllarda bu iki bitkiden ekşi şuruplar hazırlanmakta ve piyasaya sürülmektedir. Vitamin bakımından zengin olan sumak ve nar bitkilerinde kırmızı renkte faydalı bir segment bulunmaktadır. Bu kırmızı renkli etkileşim özellikle kansızlık başta olmak üzere birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir.


  Sumak Ekşisi ve Nar Ekşisi Nasıl Yapılır ?
 • Ağustos 24, 2019

  Ülkemizde meyve ve sebze üretimi oldukça yaygındır. Yaz meyve ve sebzelerini balkonlarımızda kurutarak kış için hazırlıklar yaparız. Kuru sebze kadar Kuru Meyve Çeşitleri de oldukça fazladır. Kuru, Güneydoğu kültürünün olmazsa olmazıdır. Biber, patlıcan, kabak, yeşil fasulye, domates gibi sebzeler ev sahiplerinin balkonlarında kurutulmaktadır. Zaten bu görüntüyü her evin balkonunda görebilmeniz de mümkün.


  Hangi Kuru Meyve Neye İyi Gelir ?