Tükendi
₺65,00 KDV Dahil
₺79,00 KDV Dahil
Tükendi
₺15,00 KDV Dahil
Tükendi
₺18,00 KDV Dahil
Tükendi
₺30,00 KDV Dahil
Tükendi
₺15,00 KDV Dahil
Tükendi
₺35,00 KDV Dahil
1

  


Antep Mahsulleri Baharat Çeşitleri

Dünya mutfağında olduğu gibi Türk mutfağında da büyük bir yere sahip olan baharatlar, kendilerine has aromaları ile eşsiz lezzette yemekler yapılmasında etkili olmalarının yanı sıra insan sağğında çok önemli bir görev de üstlenmektedir. Sağlıklı yaşam için uzmanların sık sık tüketilmesine yönelik tavsiyelerde bulunduğu baharat çeşitleri, özellikle doğanın gücünü kullanarak şifayı arayanlar ve uzun, sağlıklı bir ömre sahip olmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Sağlıklı beslenmeye özen gösterenler kadar pek çok alanda kronik rahatsızlıkları olan kişiler tarafından da kullanılması tavsiye edilen baharatlar, hem her damak zevkine uygun özel aromaları hem de insan sağğına olan faydaları ile birbirinden ayrılmaktadır. Günlük yaşamda gerek yemeklerde gerek şifa niyetine hazırlanan özel bitki çaylarında kendilerine büyük bir yer bulan özel baharat çeşitleri, Antep Mahsulleri'nin internet sitesi üzerinden satışa sunulan yöresel lezzetler arasında yer almaktadır.

Fırsat Ürünü Baharat Çeşitleri

Gaziantep mutfağının kendine has lezzetleri ile dünya mutfağında önemli bir yere sahip olmasında şüphesiz ki baharatların rolü büyüktür. Antep'in en verimli tarlalarında, tamamen doğal yöntemler ile ekilip mahsul edilen baharatlar, özenle paketlenip Antep Mahsulleri markasının kalitesi altında satışa sunulmaktadır. Başka yerde bulamayacağınız çok özel fiyatlarla "Fırsat Ürünü" olarak ihtiyaç duyduğunuz baharat çeşitlerini internet üzerinden tek tıkla satın almak için Antep Mahsulleri'nin web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Sitenin doğal ve yöresel ürünler listesi içinde yer alan baharat çeşitleri şunlardan oluşmaktadır:

 • İpek kırmızı katkısız acı pul biber
 • İpek kırmızı katkısız tatlı pul biber
 • İpek katkısız isot biber
 • İri kuru nane
 • Yeni mahsul zahter kekik (dağ kekiği)
 • Çekilmiş yaprak sumak
 • Tane sumak ekşisi
 • Karabiber
 • Çörek otu
 • Haspir otu (safran)
 • Kabuk tarçın (yaprak tarçın)
 • Öğütülmüş kimyon

Bunların yanı sıra yemeklere kendine has özel bir aroma katan yöresel baharatlar arasında kendir tohumu, keten tohumu, karanfil tozu, kabuk buhur ve üzerlik tohumu gibi şifa niyetine kullanılan özel baharatlar da yer almaktadır.

Sağlık İçin En Faydalı Baharatlar

Sağlıklı bir yaşam için bin bir derde derman olan baharatları, Antep Mahsulleri internet sitesi üzerinden kolaylıkla görüntüleyebilir, her bütçeye uygun fiyat seçeneklerinden yararlanarak ihtiyacınız kadar baharatı tek tıkla satın alabilirsiniz. Eğer tansiyon ve benzeri kronik rahatsızlıklarınız varsa, vücudunuza en faydalı olacak baharatları satın almadan önce muhakkak doktorunuza danışınız. Böylelikle düzenli olarak organik üretim baharatları tüketip hastalıklarınıza şifa bulabilir, uzun yıllar sağlıklı ve zinde yaşam sürdürebilirsiniz.

Baharatların sağğa faydasını saymakla bitirmek mümkün değildir. Metabolik hastalıklar kadar ciltte görülen sağlık problemlerinin ortadan kaldırılmasında da etkili olan baharatlar hem yemeklerde hem de çay olarak kolaylıkla tüketilebilmektedir. Özellikle yemeklerde özel bir lezzet katarak harikalar yaratmak isteyen aşçıların bir numaralı tercihleri kaliteli ve yöresel lezzetler arasında yer alan baharatlardır. Bu sebeple Gaziantep'in en verimli tarlalarında tamamen doğal koşullarda yetiştirilen bitkilerden, doğal işlemler sayesinde elde edilen baharatları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Metabolizmayı ve bağışıklığı güçlendiren ipek pul biber çeşitleri, hem acı severler için acı pul biber hem de acı yiyemeyenlerin de bu lezzetten mahrum kalmamaları için tatlı pul biber olacak şekilde satışa sunulmaktadır. İçeriğindeki bileşikler sayesinde vitamin ve mineral emilimini de artıran ipek pul biberler, uzmanlar tarafından da hemen hemen tüm yemeklerde tüketilmesi tavsiye edilen baharat çeşitleri arasında yer almaktadır.