YÖRESEL ÜRÜNLERÖzel Üretim Antep Peyniri 4 kg
YÖRESEL ÜRÜNLERÖzel Üretim Antep Peyniri 4 kg

Tuzlu Antep Peyniri 3 Kg

Fiyat : ₺179,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Tuzlu Antep Peyniri

Antep mutfağı, kendine has birçok farklı lezzeti bir arada bulundurmaktadır. Antep mutfağının bu özelliği, UNESCO tarafından koruma listesine girmesini sağlamıştır. Antep mutfağı genel olarak kebap, et yemekleri, tatlılar üzerine bir mutfak olarak bilinir fakat Antep’e özgü kahvaltılıklar en az yemekleri kadar eşsizdir. Antep’in kendine has unsurlarından hazırlana kahvaltılar, inanılmaz ve bir o kadar da lezzetli yiyeceklerden oluşuyor.

Antep kahvaltısının en önemli unsurlarından olan tuzlu Antep peyniri süt kokusunu ve tadını alabileceğiniz, bahar aylarında tazesini domates, nane ve taze pideyle üzerine tuz dökerek yediğinizde her peynirde o lezzeti arayacağınız peynir türü. Antep'te eski taş ocaklarında büyütülen koyunların ve keçilerin sütünden üretilen, yumru şekilli peynir türüdür. Reyhan denilen bitki ile birleştirildiğinde insanı uzun süre etkileyen bir aroma yarar. Bunun yanı sıra Antep’in geleneksel tatlarından olan irmik helvasının üstüne döküldüğüne tatlı-ekşi dengesini sağlayan inanılmaz bir lezzet ortaya çıkar.

Coğrafi İşaretli Bir Peynir

Antep ürünleri arasında UNESCO tarafından da koruma altına alınan bir ürün olan Antep peyniri, coğrafi işaretlidir. Coğrafi işaret, o ürünün Dünya çapında olduğunun kanıtıdır. Gaziantep’te pişken ya da kelle olarak da bilinmektedir. Sitemizde sizlere sunulan Antep peyniri, tamamen doğal ortamlarda yetişen hayvanların sütünden yapılmaktadır. Üretim aşamasında farklı teknikler kullanılsa da en çok sevilen lezzet, % 75 keçi % 25 İnek sütü olarak tercih edilmektedir.