Fıstıklı Muska 1 KG
Fıstıklı Muska 1 KG

Antep Fıstıklı Muska Lüx 500 Gr

İndirim Oranı : %14 İndirim
Fiyat : ₺70,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺59,90(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Antep Fıstıklı Muska Lüx

Antep mutfağı, köken ve lezzet açısından dünyanın sayılı mutfaklarından biridir. Hem tatlı hem de et yemekleri ile gastronomi literatüründe önemli bir yer edinmiştir. Antep’in birçok farklı lezzeti, UNESCO tarafından kültür koruma mirası listesinde yer almaktadır. Sadece bu durum bile Gaziantep’in ne kadar önemli bir yemek kültürünün olduğunun kanıtıdır.

Antep mutfağının yöresel tatlılar seçenekleri arasında yer alan muska, hamur ve meyvelerin bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Antep fıstıklı muska tatlısının ana malzemesi, şüphesiz Antep fıstığıdır. Gaziantep Yöresi’nde yetişen üzümler de pestil haline getirilerek baklavalık hamur ile sarılır. Hamurun içine de yüksek kaliteli Antep fıstığından hazırlanan bir iç harç konulduğunda ortaya inanılmaz bir lezzet çıkar.

Antep fıstıklı muska, ismini şeklinden almaktadır. Antep Yöresi’nin geleneksel tarifinde üçgen ve muska şeklinde yapıldığı için bu ismi almıştır. Sitemizde bulunan Antep fıstıklı muskalar, tamamen orijinal tarif ile ve doğal ürünler ile hazırlanmaktadır. Doğal ürünler kullanılarak yapılan tatlı, her zaman daha lezzetli olmaktadır.

Coğrafi İşaretli Tatlı

Antep ürünleri arasında önemli bir yeri olan Antep fıstıklı muska, UNESCO tarafından verilen coğrafi işarete sahip nadir tatlılardandır. Coğrafi işaret, o ürünün dünya çapında kaliteye sahip olduğunu ve geleneksel bir lezzet olduğunu kanıtlamak için verilmektedir. Antep fıstıklı muska, hem üstündeki üzüm pestili hem de Antep fıstıklı iç harcı ile tüketicileri beklemektedir.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.