İri Fıstıklı Sade Fitil Lokum

Fiyat : ₺80,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

 

 

 

 

Kahvelerin vazgeçilmezi, Türk tatlısı denilince akla ilk gelen lokumun, görünüş açısından daha zengin olanı fitil lokum, tam da damak zevkinize göre taze ve doyurucudur. Yöresel bir tat olan ince ve uzun şekilde servis edilen bu lezzeti ister özel misafirleriniz ister kendiniz için hemen sipariş verin özel ambalajında kapınıza kadar gelsin.

Fıstıklı Fitil Lokum


Fıstıklı fitil lokum Anadolu’da hemen hemen her yörede sevilerek yenilen bir ürün olmakla birlikte özellikle kökeni Osmanlı mutfağına kadar uzanmaktadır. Özellikle yiyenlerin çok sevdiği ve gerek kahvenin gerekse de tekil olarak yiyimi hoş olan bir lokum türüdür. Görünüş bakımında normal lokumlara göre oldukça farklı şekillerde üretilmektedir. Bu sebeple de dikdörtgen şeklinde uzun bir şekil verilerek yapılmaktadır. Ayrıca ağır bir tatlı olmadığından dolayı hemen hemen herkes tarafından rahatlıkla tüketilebilir Çeşit bakımından farklı kuruyemişler kullanılarak hazırlanan fıstıklı fitil lokum başta fındık, fıstık, Antep fıstığı kullanılarak yapılmaktadır.

 

 

Kahvenin En Lezzetli Hali


Sucuklu ceviz görünümünde olan bu lokum, içerisinde sayılan birçok kuruyemiş bulundurularak özel bir şekilde hazırlanmaktadır. Antep fıstıkları ile dolu olan bu harika aranjmanımızı sizler narlı ve fıstıklı farklı ile tadabileceksiniz. Yapılışında su, nişasta, şeker temel olarak kullanılmakta olup tat verici maddeler de konulmaktadır. Lokum pişirmede genellikle açık kazanda pişirme ya da basınçla pişirme yöntemleri kullanılarak yapılmaktadır. Yönteme bağlı olarak ham maddelerin uzun sürelerce karıştırılmasından sonra pişirme işlemi bitirilmiş olmaktadır. Pişen lokum karışımı, önceden nişasta serpilmiş olan tepsilere dökülmek sureti ile soğumaya bırakılmaktadır. Ayrıca en az 12 ile 24 saat geçtikten sonra fıstıklı fitil lokum olarak satışa hazırdır.