₺120,00 KDV Dahil
₺130,00 KDV Dahil
%8 İndirim
%8İndirim
Ücretsiz Kargo
₺85,00 KDV Dahil
₺100,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Yeni Ürün
₺149,90 KDV Dahil
₺170,00 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
1

 

  

Antep Fıstığı

Gaziantep denince akla gelen ilk ürünlerden biri olan Antep Fıstığı, kuruyemişler arasında en lezzetli ve faydalı ürünlerden biri olarak ülkemizde ve dünyada tüketiliyor. Sakız ağacıgiller familyasında bulunan kabuklu bir meyve olarak bilinen bu ürün, genellikle Gaziantep yöresinde yetişmektedir. Hatta bazı yörelerde Şam Fıstığı olarak da isimlendirilmektedir. İlk fıstık işletmelerinin Gaziantep şehrinde kurulması ile bu ürünün adı da Antep fıstığı olarak kalmıştır. 


Antep Fıstığı Faydaları denince neler geliyor akla biraz da ondan bahsedelim. İçeriğinde bolca antioksidan bulunduran bu kuruyemiş, B6 vitamini bakımından da oldukça zengindir. Tüketeceğiniz ir avuç antep fıstığı, bir büyük muz meyvesi kadar sizlere potasyum kaynağı sunmaktadır. Protein anlamında da oldukça zengin olan Antep Fıstığı, çocuk yaştan yetişkinlere tüm herkesin tüketimine açıktır. Cilt bakımı, bağışıklık, sindirim sağlığı gibi diğer konular da Antep Fıstığı'nın faydaları arasında yer alıyor.


Antep Fıstığı Çeşitleri de ülkemizde çok fazla bilinmese de birçok ayrı dala sahiptir. Bunların başında Ağaç Altı Antep Fıstığı ürünü geliyor. Meyve hasadından önce olgunlaşan ve kendiliğinden yere düşen Ağaç Altı Antep Fıstığı kuruma ve işlenme gibi durumları da en doğal şekilde yaşamaktadır. Ağacın gölgesinde ve güneşin yüksek ısısında kendiliğinden kuruyan bu meyvenin vitamin oranı da fazlaca bulunuyor. 


Bunun dışında Boz Fıstık, Fıstık Ezmesi, Antep Fıstığı Sakızı, Kırmızı Antep Fıstığı gibi farklı seçenekleri de bu kategori altında sizlere sunuyoruz. Mevsiminde toplanmış, hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermeyen Antep Fıstığı Çeşitlerini sizler de sitemizden online olarak kapınıza kadar sipariş verebilirsiniz.