Acı Biber Salçası 1 KG
Acı Biber Salçası 1 KG

Ev Yapımı Antep Acı Biber Salçası (1. Kalite Katkısız)

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺50,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺45,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Ev Yapımı Acı Biber Salçası

Antep mutfağının eşsiz lezzetleri, ülkemiz sınırlarını aşarak Dünya mutfağının parçası olmaya başladı. Antep mutfağının kendine has yapısı ve birbirinden farklı lezzetleri, tüketiciler tarafından büyük bir ilgi ile takip ediliyor. Bunun doğal bir sonucu olarak da Antep ürünleri tüketiciler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Antep mutfağının vazgeçilmezlerinden olan Antep biber salçası sadece yemeklerin değil kahvaltıların da önemli parçasıdır. Biber salçası, Güneydoğu Anadolu’nun özel acı biberlerinin toplanıp, tohumlarından ayrılması ile başlar. Daha sonra güneşin altında 4-5 gün kurutularak kurutulmuş kırmızı biber haline gelir.

Antep Yöresi’ne özel kurutma teknikleri ve salça yapma yöntemleri ile Antep biber salçası haline alır. Toplanan kırmızı biberler, tamamen doğal ve kendi yetişme şartlarından toplanır. Kesinlikle dışarıdan müdahale söz konusu değildir. Salça Çeşitleri dünyasında bulunan acı biber salçası; Antep halkı, domates salçası ile karıştırılarak tüketilmektedir.

Antep Acı Biber Salçasının Faydaları

Antep mutfağının yöresel ürünler seçeneklerinden biri olan biber salçasının birçok faydası vardır. Kırmızı ve acı biberden yapıldığı için sindirim sistemini olumlu olarak etkiler, metabolizmayı hızlandırır. Bu sayede bağırsaklar temizlenir ve sağlıklı bir sindirim sistemine kavuşulur.

Salçanın içinde bulunan K vitamini sayesinde dolaşım sistemi düzenlenir ve kanın pıhtılaşmaması sağlanır. Bilindiği gibi K vitamini, yiyeceklerde çok nadir bulunur ve vitamin desteği alınması tavsiye edilir. K vitamininin yanı sıra A, B1 ve C vitaminleri de biber salçasında bulunur. Bu sayede vücudun hastalıklara karşı direnci artar ve bağışıklık sistemi güçlenir.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler