Ağaç Altı Antep Fıstığı (AGFST)

Fiyat : ₺40,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

 

Meyve hasadından önce olgunlaşan ve kendiliğinden yere düşen Ağaç Altı Antep Fıstığı kuruma ve işlenme gibi durumları da en doğal şekilde yaşamaktadır. Ağacın gölgesinde ve güneşin yüksek ısısında kendiliğinden kuruyan bu meyvenin vitamin oranı da fazlaca bulunuyor. Herhangi bir işlem görmeden elde edilen Ağaç Altı Antep Fıstığı ilk olgunlaşan meyve olduğundan gösteriş olarak da diğer çeşitlerden büyüktür. 250Gr - 500 Gr - 1 Kg - 2 Kg paketler halinde sipariş edebileceğiniz Ağaç Altı Antep Fıstığını kısa sürede teslim alabilirsiniz. 

Ağaç Altı Antep Fıstığı

İlk hasat olarak da bilinen Ağaç Altı Antep Fıstığı kendiliğinden dökülenlerdendir. Bu anlamda olgunlaşmış ve dökülmüş şekilde ağaç altından toplanarak herhangi bir işlem görmemektedir. Tüm meyvelerin hasadından önce kendiliğinden dökülmesi meyvenin lezzetini arttırmaktadır. Salkım halinde bulunan meyveler ağırlaştıkça aşağıya doğru sarkar. Böylece olgunlaşan meyveler salkımların uç kısmında bulunarak yere dökülür. Lezzet  açısından yeterince olgunlaşan fıstıklar yere dökülür ve bunlara Ağaç Atlı Antep Fıstığı denir. Herhangi bir katkı maddesi bulunmadan direkt olarak tüketilen bu meyvelerde sert kabuklarda kendiliğinden açılır.

İşlem gerektirmeden elde edilen fıstıkların kuruma işlemi güneşin gölgesinde olmaktadır. İçeriğinde ve oluşumunda katkı bulunmaması Ağaç Altı Antep Fıstıklarını daha lezzetli yapmaktadır. İlk olgunlaşan meyve şeklinde de adlandırılan kuruyemiş çeşidi çerezlik olarak çokça tercih ediliyor.