Ağaç Altı Antep Fıstığı
Ağaç Altı Antep Fıstığı

Ağaç Altı Antep Fıstığı

İndirim Oranı : %19 İndirim
Fiyat : ₺120,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺97,00(KDV Dahil)

Aynı Gün Kargo & Faturalı Ürünler & Güvenilir Alışveriş

:

Ağaç Altı Antep Fıstığı

Yemesi keyifli ve bir o kadar da sağlıklı olan Ağaç Altı Antep Fıstığı, adından da anlaşılacağı üzere olgunlaşıp yerden toplanan kuruyemişlerden oluşmaktadır. Gaziantep yöresine özgü bir kuruyemiş olan Antep fıstığı, ağacında meyve dönemindeyken salkım şeklinde olgunlaşmaktadır. Hasat zamanı gelmeden önce meyvenin olgunlaşması salkımın uç kısmından başlamaktadır. Böylelikle hasat zamanından önce tüm fıstıkların olgunlaşma süresine kadar ilk olgunlaşan fıstıklar ağaç altına dökülürler.

Salkımında ilk olgunlaşıp ağaç altına düşen Antep fıstıkları, gölgede kuruduklarından daha lezzetli olmaktadır. Kuruyemişler arasında ağaç altında toplanıp hiçbir işleme tutulmadan tüketime hazır hale gelen ağaç altı Antep fıstıkları lezzetlerinin yanı sıra sağlık açısından da çok faydalı yiyecekler arasında yer almaktadır.

 

Ağaç Altı Antep Fıstığının Yararları

Çerez niyetine tüketilen ağaç altı Antep fıstığının sağlık açısından faydaları oldukça fazladır. Olgunlaşıp salkımından ağaç altına düşen bu yemişlerin içeriğinde bolca lif ve protein bulunmaktadır. Antioksidan bakımından zengin olan Antep fıstığı çok önemli bir kanser önleyicidir. Düzenli tüketiminde kanser oluşumuna neden olan hücre hasarlarını önlediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Antep fıstığı ayrıca gözlere de çok faydalıdır. Antep yöresel ürünler arasında yer alan bu kuruyemişlerin, elektronik cihazlardan yayılan mavi ışığın neden olduğu hasarlara karşı gözleri koruduğu bilinmektedir. Yaklaşık 1 avuç ağaç altı Antep fıstığı 3 gram diyet lifi içerdiği için kalorisi düşük bir protein kaynağı olarak sporcular tarafından da bolca tüketilmektedir.